whitehouse
08 دی 1401 - 09:01

مهارت آموزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز کرمانشاه باشد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره وجود معضل بیکاری در استان، گفت: مهارت آموزی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز کرمانشاه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی شامگاه چهارشنبه در دیدار با رئیس و اعضای دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه به معضل بیکاری استان اشاره و اظهار کرد: استان کرمانشاه بر روی دریایی از فرصت و سرمایه نشسته اما متأسفانه از این فرصت استفاده شایسته نشده است.

وی افزود: اشتغال و کارآفرینی یکی از دغدغه‌های استان کرمانشاه است و نیاز به بسیج همه جانبه برای مهار بحران بیکاری داریم و یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند به رفع این معضل کمک کند دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

استاندار کرمانشاه بر توسعه رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز استان تاکید و بیان کرد: با تمرکز بر بوم مهارتی کرمانشاه و نیاز صنعت و بازار کار استان باید افزایش رشته و تنوع رشته داشته باشیم.

صحرایی تغییر نگاه و توجه به فرهنگ کار در استان کرمانشاه را بسیار مهم دانست و گفت: در استان بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز داریم و قبل از اینکه دانش آموزان از فضای کار دور شوند باید آنها را با فرهنگ کار آشنا کنیم و برای این مهم باید از ظرفیت صدا و سیما، فضای مجازی و حضور مداوم هوشمند و هدفمند در مدارس برای تبلیغ دانشگاه فنی و حرفه‌ای استفاده شود.

وی توصیه کرد: در طول سال نمایشگاه‌های جذاب برای دانش آموزان متوسطه اول و دوم برای شناساندن توانمندی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای به جامعه برپا شود.

استاندار کرمانشاه به ظرفیت گردشگری استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه یک اقلیم چهار فصل است و در این زمینه هم دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند با شناخت کامل از زیست بوم کرمانشاه این فرصت را غنیمت بشمارد و در بحث اشتغال نقش آفرینی کند.

صحرایی عراق را برای کرمانشاه همانند دریای خزر برای مازندران و گیلان دانست و افزود: فاصله کرمانشاه تا بغداد و سلیمانیه حدود ۲۰۰ کیلومتر است اما متأسفانه به دلایل نامعلوم فرصت حضور در بازار عراق را از دست داده ایم.

وی با بیان اینکه با هر روال طراحی شده منطقی با بوم استان از طرف دانشگاه فنی و حرفه‌ای موافقم، خطاب به مسؤولان دانشگاه افزود: عرصه را برای بروز ابتکارات در این حوزه فراهم می‌کنم.

صحرایی در پایان گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین نعمت گرانبهایی است که انبوهی از کار و تولید به خاطر آن در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود و می‌توانیم از این حضور میلیونی به نحو احسن استفاده کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941743