whitehouse
06 فروردین 1402 - 10:52

شهرداری کرمانشاه باید فضای شهری را متناسب با رمضان تغییر دهد

نماینده ولی‌فقیه دراستان کرمانشاه گفت: شهرداری باید فضای شهری را متناسب با ماه مبارک رمضان تغییر دهد و مردم این تغییرات را احساس کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه امروز در دیدار شهرداران شهر کرمانشاه، بر اهمیت و ضرورت زیباسازی شهر متناسب با رمضان تأکید شد.

وی گفت: شهرداری باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که ماه مبارک رمضان مثل نوروز نمود عینی پیدا کرده و مردم شاهد این تغییرات باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه افزود: شهرداری باید فضای شهر را عوض کند تا مردم تغییرات معنوی را احساس کنند، همانطور که در عید نوروز فضا تغییر می‌کند و عوض می‌شود، برای رمضان هم باید اینگونه باشد.

وی اظهار کرد: رمضان الکریم ماه سرمایه‌گذاری همه ماست زیرا نفع این سرمایه‌گذاری برای همه ما منظور می‌شود. باید در آینده دنیا سهیم باشیم زیرا ما سرمایه بزرگی داریم، باید راهکار پیدا کنیم تا این بچه‌ها متدین شوند و نسبت به دین احساس مسؤولیت نمایند. البته همه واقف هستیم خوشبختانه اسباب و لوازم کار را ما در اختیار داریم، باید بدانیم هیچ چیزی مانند دین تربیت کننده نیست.

آیت‌الله علماء تصریح کرد: امروز دنیا دنیای ارتباطات است باید ببینیم چکار کنیم که هم خودمان سلامت بمانیم هم در فرزندانمان این سلامت را ایجاد کنیم زیرا نمی‌شود دور کشور دیوار کشید و از ارتباط با جهان دوری کرد.

وی خاطرنشان کرد: دست به دست هم بدهیم و این امانتی که به عنوان مسؤولیت خیلی هم سریع می‌گذرد را به آیندگانی که اهلش هستند بسپاریم، لذا باید بدانیم آن چه کار کنیم برای خودمان است و خدا هیچ احتیاجی به برنامه و عبادات ما ندارد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1110601